Scroll to top

Vodáci

Business, Nezaradené | projektman projektman - 23. April 2024

8 km

Na Šumavě mohou vodáci splouvat tři řeky, a to OtavuVltavu Vydru. V národním parku Šumava je třeba dodržovat pravidla pro splouvání, v CHKO se splouvání řek řídí běžnými vodáckými pravidly.

Otava

Čeňkova Pila – Rejštejn

Otava v tomto úseku je úžasná, ale nebezpečná. Pozor na rychlý peřejnatý tok s balvanitým korytem s velkým spádem. Je vhodný jen pro zkušené vodáky s dobrou výzbrojí a výstrojí.

  • Obtížnost WW II-III!

Informační středisko NP Šumava Rokyta tel.: 376 599 009, 731 530 437

Vltava

Splouvání Vltavy
Splouvání Vltavy

Splouvání nejdelší české řeky se řídí v NP Šumava přesnými pravidly. Pravidla splouvání Vltavy je nutné znát, protože na vybrané úseky se dostanete během sezóny jen s průvodcem (Soumarský most – Pěkná). Vybraný termín si musíte rezervovat za poplatek. Ale taková výprava do divočiny za to stojí!

Borová Lada – Polka

  • meandrující bystřina až zklidněná řeka obtížnost WW I

Informační středisko Svinná Lada tel.: 388 434 180

Polka – Lenora

  • úsek leží na území CHKO Šumava a splouvání zde není omezeno

Lenora – Soumarský Most
Soumarský Most – Pěkná
Pěkná – Nová Pec

Informace na telefonu: +420 731 530 418, e-mailem splouvani.vltava@npsumava.cz, příp. Informační středisko NP Šumava Stožec tel.: 388 335 014 (všechny tři úseky).

Vyškolení průvodci vám na vodě ukážou vodácké základy, abyste si kanoe bezpečně užili a hlavně vás pak seznámí s úžasnou zachovalou přírodou řeky i historií jejího okolí. Informace vám průvodce podá v malé skupině (max. 7 lodí) v průběhu společné plavby a na řadě zastávek, kde lze z lodi vystoupit.

Vydra

Vydra, v hodně omezeném termínu (splavná pouze v období 15.3. – 31.5., o víkendech) je v tomto úseku je krásná, ale nebezpečná. Pozor na rychlý peřejnatý tok s balvanitým korytem s velkým spádem. Je vhodný jen pro zkušené vodáky s dobrou výzbrojí a výstrojí.

  • Obtížnost: WW III

Informační středisko NP Šumava Rokyta tel.: 376 599 009, 731 530 437

Related posts